Askeri Bir Numara İle İki Dakika İçinde Uykuya Dalın

Sadece evinizde kendi yatağınızdayken değil nerede olursanız olun uyku tutmaması sorunuyla baş edeceğiniz yöntemi ABD’li bir asker blogunda anlattı.

ÖNEMLİ OLAN YÜZÜ GEVŞETMEK

Kaçan uykuyu yakalamak için önemli olan uyku pozisyonu değil yüzünüzdür. Yüzünüzü gevşetirseniz, vücudunuzun geri kalanına da gevşeme sinyali vermiş olursunuz. Gözlerinizi kapatın ve çene kaslarınızı, dilinizi ve ağzınızı birbiri ardına gevşetin.

Yüzünüz haricindeki vücudunuzun tüm kısmında: Omuzlarınızı ve boynunuzu, ardından kollarınızı ve ellerinizi gevşetin. Vücudunuzun üst kısmı gevşediğinde neredeyse uyuyorsunuz demektir. Sırada bacaklar var. Önce sağ uyluğunuzu, ardından baldırınızı ve ayağınızı gevşetin. Daha sonra aynısını sol tarafınızla yapın.

SON ADIM: “DÜŞÜNCE DÖNGÜSÜNÜ KIRIN”

Askeri uzmana göre uykuya dalmak için yalnızca bir adım kaldı: Kendi düşüncelerinizi durdurun: “Tamamen karanlık bir odada rahat bir kanepede yattığınızı hayal edin. Bu görüntüyü on saniye boyunca aklınızda tutun. Bu işe yaramazsa, “Düşünme, düşünme” sözlerini tekrar tekrar tekrarlayın.” Bu teknik biraz pratik gerektirir, ancak altı hafta sonra kullanıcıların yüzde 96’sının başarabildiğini gösteriyor. Deneyenlerin iki dakika içinde uykuya dalması çok kolaylaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x