Bakan Şimşek: Daha istikrarlı bölge herkesin çıkarına

Çöl Davosuna katılan Bakan Şimşek sosyal medya hesabında yaptığı İngilizce paylaşımda, “Riyad’da düzenlenen “Yeni Pusula” temalı 7. Geleceğe Yatırım Girişimi’ne ( Future Investment Initiative ) katılmaktan büyük keyif aldık” dedi.

7. Geleceğe Yatırım Girişimi hakkında konuşan Bakan Şimşek:

Olağanüstü organizasyon ve sıcak misafirperverliğinden dolayı Suudi Arabistan Krallığını tebrik etmek istiyorum. Etkinlik büyük bir başarıydı.

Sevgili dostum Sayın Mohammed Al-Jadaan (Maliye Bakanı) ve Sayın Khalid El-Falih (Yatırım Bakanı) ile de dahil olmak üzere verimli ikili toplantılar gerçekleştirdik. Ayrıca dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla çok sayıda etkileşimde bulunduk.

“TÜRK MÜTEAHHİTLERİN KATILIMI VE HOŞ KARŞILANMASI NİYETİ BİZİ MEMNUN ETTİ”

#Türkiye ile #SaudiArabia yılları arasında ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi yönünde samimi bir istek ve çabaya tanık olduk. Ayrıca, son 50 yılda 135 ülkede 486 milyar dolar değerinde projeyi başarıyla tamamlamış olan Türk müteahhitlerin katılımı ve hoş karşılanması niyetini duymak bizi memnun etti.

Kuşkusuz, Türkiye’nin #tourism sektöründeki (dünyanın en iyi 4. destinasyonu) deneyim zenginliğinden, kardeş Krallığın iddialı turizm hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için yararlanılmalıdır.

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca Suudi Arabistan’ın inanılmaz ivmesine ve keşfedilmemiş potansiyeline ilk elden tanık olduk! Bu harika bir haber. Daha istikrarlı, huzurlu ve müreffeh bir bölge herkesin çıkarınadır” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x