Başkan Topaloğlu’ndan öğrencilere mangal partisi

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz üniversite eğitimi alan ve girdikleri üniversite sınavında başarılı olan öğrenciler için bir mangal partisi düzenledi.

Kuzdere Mahallesi Kesme Boğazı mevkisindeki Kanyon Restoran’da düzenlenen etkinliğe, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve eşi Hale Gül, CHP Kemer İlçe Başkanı Adem Barış, CHP Kemer Kadın Kolları Başkanı Sema Özdemir, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Müdürü Suat Göv, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kemer Belediyesi tarafından 2020 yılında eğitim yuvasına dönüştürülen Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu alan ve istedikleri üniversiteleri kazanan öğrenciler mangal partisinde gönüllerince eğlendi.

Öğrencilerle ve öğretmenlerle selamlaşarak sohbet eden Başkan Topaloğlu ve Başkan Yardımcısı Emin Gül, öğrencilere ve öğretmenlere elleriyle köfte ekmek ikram etti.

Yemek sonrası öğrencilerle birlikte dans eden Başkan Topaloğlu, oynadığı zeybek ile öğrencilerden büyük alkış topladı.

Başkan Topaloğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, uzun bir emek ve azimli çalışma sonrasında istedikleri üniversiteleri kazanan öğrencileri tebrik ettiğini söyledi.

Öğrencilerin emeklerinin karşılığını almalarından dolayı mutlu olduklarına işaret eden Başkan Topaloğlu, “Üniversite hayatı başka bir hayat. Çocuklarımızdan isteğim üniversite hayatında seçtikleri arkadaşlarına çok dikkat etmeleri. Bizler, çocuklarımızın okuyup, vatanını ve milletini seven, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen gençler olarak yetişmesini istiyoruz. Bunun için Kemer Belediyesi olarak elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Topaloğlu, öğrenciler için hiçbir masraftan kaçınmadıklarına dikkat çekerek, “Çocuklarımızı okuldan alıp evlerine evlerinden alıp okullarına ve kurs merkezimize ücretsiz şekilde taşıyoruz. Her birinize 1.500 TL burs desteği veriyoruz. Her bir kuruşu ananızın ak sütü gibi helal olsun. Yolunuz açık olsun. Sizlerle gurur duyuyorum. Siz bizim geleceğimizin teminatısınız. Hepinizin gözünden öpüyorum. Sizleri yetiştiren ailenize ve öğretmenlerinize de ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN TOPALOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Hayali olan Hukuk Fakültesini kazanan Helin Doğan ise Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda çok güzle bir eğitim süreci geçirdiğine değinerek, “Başkanımız Necati Topaloğlu’nun bize çok fazla desteği oldu. Hukuk Fakültesi benim hayalimdi. Hayalimi gerçekleştirdim. Her zaman yanımızda olduğu için başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanımızın bize verdiği burs için de başvuru yaptık. Bu aydan itibaren hesabımıza yatacak. Başkanımıza ve öğretmenlerime her şey için teşekkür ediyorum.” dedi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazanan Refika Saçu, yaptığı açıklamada, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun öğrencilere yaptığı katkılar için teşekkür ettiğini söyledi.

Öğrencilerden Kevser Çetinkol, üniversiteyi kazanmalarına rağmen yanlarında olmaya devam eden Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ettiğini ifade ederek, “Başkanımız üniversite hayatımız öncesinde bize moral olsun diye mangal partisi veriyor. Kendisi bizi asla yalnız bırakmıyor.” ifadelerini kullandı.

Hayat İskenderun Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliğini kazanan Halil Meşe de gerek ücretsiz kitap gerekse burs desteği olsun her anlamda yanlarında olan Başkan Topaloğlu’na teşekkür ettiğini kaydetti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x