İl Sağlık çalışanı psikolog, 17 yaşındaki kıza tecavüz etti! Koruma altındaki çocuk yaşadığı dehşeti not etti

Dinçer GÖKÇE

Yalova Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianameye göre 17 yaşındaki A. Y., ailesinin talebi ile Yalova Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı İlkadım birimine teslim edildi. 22 Haziran- 26 Ağustos 2023 tarihleri arasında bu birimin koruması altında olan A. Y.’nin, en az iki kişinin cinsel istismarı ve şantajına maruz kaldığı anlaşıldı.

ÇEKTİĞİ GÖRÜNTÜ İLE ŞANTAJ YAPTI

İddianameye göre A. Y.’ye yönelik istismarda bulunan isimlerden biri, Yalova İl Sağlık Müdürlüğü’nde psikolog olarak çalışan Enes Çelik (27) oldu. A. Y. ifadesinde, bu kişi ile yaşadığı cinsel birlikteliklerin, başlangıçta kendi rızası ile olduğunu ifade etti. Çelik’in en az 4-5 kez cinsel istismarına maruz kalan A. Y., bu kişinin şantajına da maruz kaldı. Çelik, cinsel birliktelik yaşadığı çocuğun görüntülerini de, kendisi ile birlikte olması için şantaj amaçlı kullandı.

GÜZELLİK SALONU YETKİLİSİ DE İSTİSMAR ETTİ

Dosyaya göre A.Y.’ye yönelik istismarda bulunan bir diğer isim ise Yalova’daki bir güzellik merkezinde yönetici olarak çalışan Muhammet Salda (26) oldu. Salda, işe ihtiyacı olduğunu belirten A. Y.’ye yardımcı olabileceğini söyledi. Devam eden süreçte Salda, evine çağırdığı A. Y. ile cinsel birliktelik yaşadı. Salda, bu esnada görüntü kaydı da yaptı. Salda, elde ettiği görüntüyü A. Y.’ye karşı şantaj amaçlı kullandı. Salda’nın, evine gelmek istemeyen A. Y.’ye “”Gelmemeyi bırak elimde görüntülerin var bence gel” dediği iddianameye yansıdı.


Muhammet Salda, ikisi de 17 yaşında olan iki çocuğu istismarla suçlanıyor.

YAŞADIĞI DEHŞETİ İSİM-İSİM NOT ALDI

22 Ağustos 2023’te, Samsun Çocuk Destek Merkezi’ne nakli yapılan A. Y., Yalova’da yaşadığı dehşeti not aldı. Kendisine tecavüz eden Enes Çelik için “Enes Ç – Fotoğraf, darp, tecavüz” diye yazan A. Y., Muhammet Salda için ise bu kişinin adını yazarak GSM numarasını not etti.

BAŞKA BİR KIZ DA BENZER DEHŞETİ YAŞADI

İddianamede A. Y.’nin yaşadığı dehşetin bir benzerini yaşıtı S. Ç. isimli kız çocuğu da yaşadı. S. Ç.’ye yönelik nitelikli cinsel istismarla suçlanan kişilerden biri A. Y.’yi de istismar eden Muhammet Salda ile Yalova’da dövmecilik yapan Ercan B. (44) oldu.

İNTERNET ARAMA KAYITLARI ÇIKTI

Soruşturma sürecinde cep telefonuna el konulan Enes Çelik’in, ‘cinsel suçlarda tutukluluk’, ’18 yaşından küçük kız çocuğu ile cinsel birliktelik yaşamanın cezası’ yanı sıra cep telefonundan silinen fotoğraf ve mesajların kurtarılıp kurtarılamayacağı şeklinde bir dizi sorunun yanıtını internette aradığı anlaşıldı.

ÜÇ SANIKTAN 2’Sİ TUTUKLU

Üç sanık hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘Kişiyi hürriyetinden alıkoyma’ ‘şantaj’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından dava açıldı. Enes Çelik ve Muhammet Salda tutuklandı. Ercan B.’nin ise tutuksuz durumda olduğu anlaşıldı. Sanıkların yargılamasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x