Kabine toplandı: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak

Maaş zammıyla ilgili düzenleme bekleyen milyonlarca emeklinin gözü kabine toplantısına çevrildi. Yasal düzenleme için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ortak çalışması sürerken, kabine toplantısında çalışmalarda gelinen son aşamaya ilişkin sunum yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, son açıklamasında düzenleme için yılbaşını işaret ederken, “Düşük alanları destekleyici mahiyette bir yaklaşımımız olacak” demişti.

VERGİSİZ TELEFON

Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye yönelik adımların da değerlendirileceği toplantıda, üniversite öğrencilerine vergisiz cep telefonu desteği çalışması son şeklini alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Eylül’de gerçekleşen son kabine toplantısından sonraki konuşmasında, gençlere seçim vaadi olan bu konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yükseköğretimde okuyan öğrencilerimize taahhüdümüz olan 10 GB internet ve cep telefonu desteği konusunu değerlendirdik. Cumhurbaşkanı Yardımcımızı ve ilgili bakanlarımızı kabinemize sundukları çalışmayı tekemmül ettirmeleri hususunda talimatlandırdık. Nihai çalışmaya göre, inşallah bir sonraki toplantımızda her iki konuyla ilgili detayları gençlerimizle paylaşacağız.”

DİPLOMASİ TRAFİĞİNİN YANSIMALARI

Kabinede ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G20 zirvesi, BM Genel Kurulu ve Nahçıvan ziyaretlerindeki ikili görüşmeleri de masaya yatırılacak. Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar ile yurt içinde ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele operasyonlarının da değerlendirileceği kabinenin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla alınan kararları kamuoyuna duyuracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x