Mobilet Bu Mart’ta da Birbirinden Keyifli Etkinliklere “Yerin Hazır” Diyor

Sosyal ve kültürel deneyimleri özgürleştirerek eğlence dünyasında kesintisiz bir erişim sunan Mobilet, bu Mart ayında İstanbul’un farklı noktalarındaki deneyimler için “yerin hazır” diyor. Bilet alma deneyimini, öncesini ve sonrasını yeniden tanımlayan sosyal keşif ve planlama platformu Mobilet’in Mart ayı seçkisinde yer alan etkinlikler şöyle;

Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi

Sultanahmet Meydanı’nın kalbinde, Ayasofya’ya birkaç dakika mesafede bulunan Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi, ziyaretçilerini zamanda yolculuğa çıkarıyor ve dünyanın en önemli simgelerinden, en eski mabetlerinden biri olan Ayasofya’nın esrarengiz güzelliğini birçok duyuyla hissederek yaşama imkânı sunuyor. Her gün saat 08.00 – 18.00 arasında ziyarete açık olan Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi, Mart ayı boyunca tarih, kültür, sanat ve teknoloji severleri sınırların ötesinde bir müze deneyimine davet ediyor.

Anadolu Efesle Basketbol Heyecanı Devam Ediyor

Anadolu Efes bu Mart ayında da basketbolseverleri Sinan Erdem Spor Salonu’nun coşkulu atmosferine davet ediyor. Mart boyunca Euroleague maçlarında da rakiplerini ağırlayacak olan mavi-beyazlılar, Euroleague’in 30. haftasında 19 Mart saat 20.30’da gerçekleşecek Anadolu Efes – Olympiacos maçı ile basketbolseverlerin nefesini kesecek. Anadolu Efes #EuroLeague’in 31. haftasında ise 21 Mart’ta Alba Berlin’i Sinan Erdem Spor Salonu’nda ağırlayacak. Anadolu Efes’le basketbol heyecanının tadına varmak isteyenler için tüm bu karşılaşmaların biletlerine Mobilet üzerinden ulaşılabiliyor. 

İstanbulun Her Köşesinde Tiyatro 

İflasın eşiğindeki bir bankanın günah keçisi olarak işe alınan işsiz bir aktörün yaşadıkları üzerinden mali krizlerin ve sınıf ayrımlarının acı gerçeklerini mizahi bir bakış açısıyla ele alan Kriz Eşeği, 16 Mart’ta Altkat Sanat’ta tiyatroseverlerle buluşacak. Az Tiyatro’nun Kriz Eşeği oyununun gösterimleri için, sepete eklenecek 2 bilette geçerli olan 1 bilet alana 1 bilet bedava kampanyası Mobilet’te tiyatroseverleri bekliyor. Sabahattin Ali’nin ilk ve son aşk romanı olan Kürk Mantolu Madonna, Taner Barlas’ın rejisiyle 21 Mart’ta Trump Sahne’de sergilenecek. Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıl dönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve sahneyi Tülay Günal ile paylaştığı Yaşamaya Dair, 13 Mart’ta Trump sahnede seyirciyle buluşacak. Nikolay Gogol’ün romanından sahneye taşınan Bir Delinin Hatıra Defteri, Ersoy Temelli’nin performansıyla 13 Martta Pray Tiyatro ADT Sahnesi’nde, 15 Martta ise Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde olacak. Emin Alper’in Dostoyevski’nin aynı adlı aynı eserinden sahneye uyarladığı ve yönettiği ilk tiyatro oyunu olan Öteki, Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan’ın oyunculuk performansıyla 16 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki iki gösterimiyle seyirciye özgün bir kara komedi sunacak. 24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Ahmet Sami Özbudak’a her sene ilk kez o yıl sergilenmiş olan en başarılı yerli oyunun yazarına verilen Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü getiren Gomidas, 19 Mart’ta Fransız Kültür Merkezi’nde olacak. İngiliz yazar George Orwell’in 1949 yılında yayınlanan ve kısa sürede kült olan distopyası “1984 Büyük Gözaltı” uyarlamasıyla Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın yorumuyla 25 Mart’ta Trump Sahne’de olacak. Her sağlıkçının başından geçen, her hastanın hasta yakınının baş kahramanı olduğu ülkemizin sağlık olaylarını sahneye taşıyan Cem Eroğlu, Doktor Bi Şi Dicem isimli interaktif gösterisiyle 30 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde olacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x