Saadet Partili Bitmez kürsüde bayıldı… Sağlık durumunu Odatv’ye açıkladılar

TBMM’de bütçe maratonu devam ediyor. Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez TBMM kürsüsünde konuşmasını bitirir bitirmez bayılıp düştü.

Bir anda yeri yığılan Bitmez’e ilk müdahaleyi Genel Kurul’daki doktor milletvekilleri yaptı. İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in kalp masajı yaptığı belirtildi.

Ardından Genel Kurul’a sağlık ekipleri alındı. Hasan Bitmez sedye ile Genel Kurul’dan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

ODATV SAĞLIK DURUMUNA ULAŞTI

Saadet Partisi sözcülüğünden Odatv’ye yapılan açıklamada şeker hastalığı olduğu söylenen Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in kalp krizi geçirdiği ifade edildi.

Bitmez’in sağlık durumunun ise kritik olduğu belirtildi.

Ancak yine de hastanede yapılacak olan müdahale ve tetkiklerden sonra daha sağlık bilgi paylaşılabileceğini Saadet Partisi yetkilileri, “Bize verilen ilk bilgiler bu yönde. Detaylı bilgi edindikten sonra açıklamayı yapacağız” dedi.

HASAN BİTMEZ KİMDİR?

Hasan Bitmez Türk siyasetçi, Saadet Partisi seçim işleri başkanı aynı zamanda 28. Dönem Saadet Partisi Kocaeli milletvekili.

1969 yılında Giresun’un Alucra ilçesinde doğdu. İstanbul’da ilkokul eğitimi aldıktan sonra orta öğretimini Gebze İmam-Hatip Lisesininde tamamladı. Yüksek öğretimini El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesinde tamamladı. Evli olup bir çocuğu vardır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

GİLMDER (Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği) kuruculuğunu üstlendi ve bir süre başkanlığını yaptı. Millî Gençlik Vakfı’nda 1999-2004 yılları arasında Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 2000 Yılında Anadolu Gençlik Dergisini kurdu ve derginin Genel yayın yönetmenliğini yaptı. 2006-2010 yıllarında arasında IIFSO (International Islamic Federation of Student Organizations) Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2010-2014 yılları arasında Şura Meclisi Başkanlığını yaptı. 2008-2010 yılları arasında IYFO (International Youth Form)’nun Genel Başkanlığını yürüttü.

Günümüzde ESAM (Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi’dir. İSBAM-İslam Biriğliği Araştırmaları Merkezi Başkanıdır. Siyasete Refah Partisi’nin Gebze ilçe teşkilatında başladı. Fazilet Partisi ve Saadet Partisinde çeşitli kademelerde görevler aldı. 2023 Türkiye genel seçimlerinde Kocaeli’den milletvekili seçildi. Günümüzde Saadet Partisinde Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Saadet Partisi 28. dönem Kocaeli milletvekilidir.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x