Yılmaz Özdil, ‘Fatih Terim Fonu’ İçin Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: “Dilan Polat Bu Kadroda Oturamaz Bile…”

Yılmaz Özdil, son dönemde ünlü futbolcuların ‘yüksek karlı gizli fon’ vaadiyle dolandırılmalarına dikkat çekti. Özdil, futbolcularla gündemimizden düşmeyen Dilan Polat’ı karşılaştırdı. Ortaya çıkan tabloya göre ise ‘Dilan Polat bu kadronun yedek kulübesinde bile oturamaz.’ sonucuna vardı. Detaylar?

Geçtiğimiz günlerde futbol camiasının ünlü isimleri Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belezoğlu gibi isimlerin “yüksek kar” vaadiyle tüm birikimlerini bir fona yatırmaları gündemi bomba gibi salladı.

Bankacı Seçil Erzan’ın “yüksek kar” vaadiyle ünlü futbolcuları dolandırdığı iddia edildi. Yargıya taşınan dolandırıcılık iddiasındaki detaylar ise dikkat çekti.

18 futbolcunun yatırdıkları paraların toplamı iddianameye göre bazı kaynaklarda 55 milyon dolara kadar çıkıyor.

Seçil Erzan, hakkındaki dolandırıcılık iddiaları için “Dolandırıcı değilim ben dolandırıldım” dedi.?

Erzan, ‘Ben batmak üzere olan bir geminin kaptanıydım. Faiz adı altında bu insanların aza tamah etmemeleri, çok kazanmak istemeleri beni bu hale soktu.’ ifadesini kullandı.

Soruşturma kapsamında Seçil Erzan ve beraberinde dört kişi tutuklandı. Seçil Erzan ve altı kişi hakkında ise “özel belgede sahtecilik” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlarından savcılık tarafından dava açıldı.

Banka ise savunmasında; belirtilen fon için elden bile para verilmesinin altını çizip “Ortalama zekaya sahip herhangi bir kişiden beklenmeyecek bir davranıştır.” ifadesini kullandı.

Yılmaz Özdil ise bugün Arda Turan, Emre Belezoğlu ve Fatih Terim gibi isimlerin milyonlarca dolar dolandırılmasını ve banka yerine kayıt dışı elden verilen paraları yorumladı.

Yılmaz Özdil’in yaptığı paylaşımda “Dilan Polat kadronun yedek kulübesine bile oturamaz” demesi ise dikkat çekti.?

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x